Як прокласти кабель в дерев'яному будинку

Как проложить кабель в деревянном доме

Як прокласти кабель в дерев'яному будинку

При будівництві дерев'яного будинку його власників цікавить, яким чином буде здійснюватися прокладка кабелю. Адже це необхідно і для електропостачання, і для того, щоб працював інтернет на дачі в підмосков'ї. Основний аспект, який необхідно враховувати при проведенні таких робіт – безпека. Тому приступаючи до монтажу, необхідно враховувати норми Сніпов і ПЕУ.
 
Види проводки
 
Існує два способи прокладки проводки в дерев'яному будинку:
 
відкритий;
прихований.
Уже виходячи з назви, зрозуміла технологія проведення робіт. З точки зору безпечної експлуатації найбільш надійним вважається відкритий метод монтажу. Дроти і кабелі укладаються на поверхні стін і стель. Для їх закріплення використовуються струни, троси, труби, короби, електротехнічні плінтуса, гнучкі механічні рукава. Допускається і вільна підвіска. Що стосується прихованої проводки, то до неї вимоги з-за високої небезпеки займання більш жорсткі. ПУЕ вказує два варіанти монтажу: в металевих трубах і в шарі штукатурки товщиною не менше 10 мм з кожного боку. Однак витрати на проведення таких робіт досить значні, тому зазвичай віддають перевагу відкритій прокладці кабелю.
 
Монтаж проводки відкритим способом
 
Найчастіше вибирається один з трьох варіантів:
 
в електротехнічній гофрованої труби;
в кабель-каналах;
відкритим способом.
З точки зору естетики найбільш прийнятна прокладка кабелю в пластикових коробах з защелкивающимися кришками. Для їх акуратною установки потрібні певні навички і вправність. Однак після закінчення робіт можна встановлювати підсилювач gsm сигналу стільникового зв'язку. І Інтернетом можна користуватися навіть в самому віддаленому регіоні.
Рубрики: